Get In The Ring 2020

GITR е настан преку кој ќе ги доближиме новитетите на маркетот и потенцијалниот пазар во земјата и странство, до новите и идни старт-ап компании. Целта на овој настан е преку помош на луѓето кои го поминале патот и стигнале до успешни старт-ап компании, со нивната пасија и тајна за успех, да поттикнеме стимул за креативни идејни решенија, а на веќе постоечките да им помогнеме во понатамошен раст и развој.

Овогодинешното издание на GITR ќе биде во форма на хакатон и истото ќе се оддржи од 13ти-15ти Март.
За време на хакатонот планирани се 2 работни денови, каде 20 стартапи ќе работат на усовршување и подобрување на својата идеја со помош на ротирачки ментори.

Date

Mar 13 - 15 2020
Expired!

Time

All Day

Local Time

  • Timezone: America/New_York
  • Date: Mar 13 - 15 2020
  • Time: All Day
A1

Location

A1
Ploshtad Presveta Bogorodica 1, Skopje 1000
SPFINKI

Organizer

SPFINKI
Email
[email protected]
Website
https://www.facebook.com/spfinki/

Other Organizers

WakeUp
WakeUp